Incaso Group Sp. z o. o. z siedzibą w Koszalinie jest Administratorem strony internetowej, z której aktualnie korzystasz (Witryna). Troszczymy się o Twój komfort i bezpieczeństwo w czasie jej użytkowania. Poniżej znajdziesz informacje o stosowanych przez Witrynę plikach cookies wraz z możliwością wyłączenia niektórych z nich.
Państwa wysokiego ryzyka
Terytoria, na których ryzyko prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu może być wyższe, są określane jako kraje podwyższonego ryzyka. Instytucje obowiązane muszą stosować specjalne środki bezpieczeństwa finansowego w stosunku do klientów, dostawców i innych partnerów mających swoją siedzibę lub działających na tych obszarach. A pomaga im w tym automatyczna analiza podmiotów z wykorzystaniem listy krajów podwyższonego ryzyka.
Lista krajów podwyższonego ryzyka
Rozwiązanie identyfikujące podmioty z krajów podwyższonego ryzyka zostało przygotowane przez iAML na podstawie m.in. decyzji Komisji Europejskiej i grupy FATF. Kraje podwyższonego ryzyka są podzielone na cztery kategorie ryzyka:
Jurysdykcje FATF
Jurysdykcje Komisji Europejskiej
Ryzyko podatkowe
Ryzyko korupcji
Wyszukiwanie krajów podwyższonego ryzyka na listach restrykcyjnych iAML odbywa się w sposób zautomatyzowany, po podaniu przez użytkownika danych analizowanego podmiotu. Rzetelność wyników zapewnia m.in. regularna aktualizacja realizowana przez narzędzia systemowe i administratorów platformy iAML na podstawie źródeł wskazanych przez Komisję Europejską, grupę FATF oraz organizację międzynarodową Transparency International.
Wygodne wyszukiwanie podmiotów wg krajów podwyższonego ryzyka
Aplikacja webowa
Dostęp online, bez instalowania i konfiguracji
Korzystanie z listy krajów podwyższonego ryzyka przez przeglądarki internetowe to rozwiązanie szybkie i wygodne. Dane można przeszukiwać online, pobrać w pliku json, a wyniki zapisywać w plikach pdf. Rozwiązanie to jest dostępne w j. polskim i angielskim.
Interfejsy API
Wszystkie dane dostępne w jednym miejscu
Wykorzystując rozwiązania API, listę krajów podwyższonego ryzyka można łatwo zintegrować z własnymi systemami i przez to oszczędzić czas poświęcany na wprowadzanie oraz weryfikację danych.