Incaso Group Sp. z o. o. z siedzibą w Koszalinie jest Administratorem strony internetowej, z której aktualnie korzystasz (Witryna). Troszczymy się o Twój komfort i bezpieczeństwo w czasie jej użytkowania. Poniżej znajdziesz informacje o stosowanych przez Witrynę plikach cookies wraz z możliwością wyłączenia niektórych z nich.
Branże podwyższonego ryzyka
Status podwyższonego ryzyka jest nadawany podmiotom na podstawie m.in. rodzaju prowadzonej działalności oraz typu oferowanych produktów i usług. Informacje te są odzwierciedlone w kodach PKD składających się z 4 poziomów: dział, grupa, klasa i podklasa.
Instytucje obowiązane muszą zastosować wzmożone środki bezpieczeństwa finansowego wobec firm i instytucji o statusie podwyższonego ryzyka. Dlatego tak ważne jest szybkie i poprawne zidentyfikowanie tych branż, usług i produktów. Pomaga w tym automatyczne wyszukiwanie z użyciem listy PKD podwyższonego ryzyka.
Lista PKD podwyższonego ryzyka
- Lista PKD podwyższonego ryzyka od iAML została stworzona na podstawie wytycznych Ministerstwa Finansów zamieszczonych w krajowej ocenie ryzyka AML.
- Baza zawiera identyfikatory PKD, które odnoszą się do segmentów rynku o wyższym ryzyku wystąpienia sytuacji podejrzanych i naruszających przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.
- Branże zostały sklasyfikowane na podstawie kodów PKD Głównego Urzędu Statystycznego, które dzielą się na dział, grupę, klasę i podklasę.
- W procesie wyszukiwania, użytkownik podaje numer NIP lub REGON podmiotu, a system iAML pobiera z GUS informacje o kodach PKD przypisanych do danego podmiotu, a następnie dokonuje oceny ryzyka i w razie trafienia wyświetla alert o podwyższonym ryzyku.
Wygodne i szybkie wyszukiwanie po kodach PKD
Aplikacja webowa
Dostęp online, bez instalowania i konfiguracji
Dostęp do listy PKD podwyższonego ryzyka przez przeglądarki internetowe to idealne rozwiązanie dla małych i średnich instytucji obowiązanych. Dane można przeszukiwać online, a wyniki zapisywać w formie plików pdf. Bazę można też pobrać w pliku w formacie json. Rozwiązanie to jest dostępne w j. polskim i angielskim.
Interfejsy API
Wszystkie dane dostępne w jednym miejscu
Dzięki rozwiązaniom API, listę PKD podwyższonego ryzyka można łatwo zintegrować z innymi systemami wykorzystywanymi w firmie klienta. Użytkownik dzięki temu oszczędza czas, korzystając z jednego narzędzia, które łączy jego własne systemy z platformą list restrykcyjnych iAML.