Incaso Group Sp. z o. o. z siedzibą w Koszalinie jest Administratorem strony internetowej, z której aktualnie korzystasz (Witryna). Troszczymy się o Twój komfort i bezpieczeństwo w czasie jej użytkowania. Poniżej znajdziesz informacje o stosowanych przez Witrynę plikach cookies wraz z możliwością wyłączenia niektórych z nich.
Kompleksowe wyszukiwanie dzięki listom AML w Skanerze iAML
Lista PEP i bliskich współpracowników PEP
Baza osób zajmujących eksponowane stanowiska polityczne i ich bliskich współpracowników. Zawiera profile PEP polskich oraz zagranicznych. Lista jest tworzona i weryfikowana na podstawie obszernej bazy źródeł danych.
Listy sankcyjne
Zestawienia osób oraz podmiotów, wobec których instytucje obowiązane muszą stosować szczególne środki bezpieczeństwa. Baza zawiera uporządkowane, unikalne rekordy. Lista jest aktualizowana codziennie.
Lista ostrzeżeń KNF
Lista opracowywana na podstawie ostrzeżeń publicznych KNF. Jej celem jest zaalarmowanie klientów i kontrahentów podmiotu, który się na niej znajduje, o konieczności zachowania większej ostrożności w kontaktach.
Lista PKD podwyższonego ryzyka
Baza branż o podwyższonym ryzyku prania pieniędzy. Tworzona i aktualizowana na podstawie wytycznych Ministerstwa Finansów zamieszczonych w krajowej ocenie ryzyka AML. Branże sklasyfikowane na podstawie kodów PKD Głównego Urzędu Statystycznego.
Lista krajów podwyższonego ryzyka
Zestawienie krajów oraz terytoriów, gdzie ryzyko prania pieniędzy i finansowania terroryzmu może być wyższe, a przez to ważne jest realizowanie specjalnych środków bezpieczeństwa. Lista sporządzona na podstawie m.in. decyzji Komisji Europejskiej i grupy FATF.
Rejestr beneficjentów rzeczywistych
Informacje pochodzące z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, zawierające informacje o beneficjentach rzeczywistych, czyli osobach fizycznych sprawujących bezpośrednią lub pośrednią kontrolę nad spółką, np.: zarząd, prokura, właściciele.
Usprawnienie procesów ze Skanerem iAML
Aplikacja webowa
Dostęp online, bez instalowania i konfiguracji
Dostęp przez przeglądarki internetowe to idealne rozwiązanie dla małych i średnich podmiotów obowiązanych. Skorzystają z niego także użytkownicy, którzy nie posiadają wiedzy technicznej. Dane można przeszukiwać online, a wyniki zapisywać w formie plików pdf. Można też pobrać listy w formatach xls, xml, csv i json. Rozwiązanie to jest dostępne w j. polskim i angielskim.
Interfejsy API
Wszystkie dane dostępne w jednym miejscu
Dzięki rozwiązaniom API, wszystkie bazy danych AML można łatwo zintegrować z innymi systemami wykorzystywanymi w firmie klienta. Użytkownik dzięki temu oszczędza czas, korzystając tylko z jednego narzędzia, które łączy jego systemy z danymi przyspieszającymi procesy przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.
Rzetelne rezultaty analiz w obszarze AML
Skaner iAML to eksperckie rozwiązanie, które przyspiesza i upraszcza procesy związane z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, dzięki udostępnieniu wielu list restrykcyjnych AML w jednym miejscu. Umożliwia szybki dostęp do kluczowych informacji oraz automatyzację procesów monitoringu.
- Bezpieczeństwo – Skaner iAML jest w pełni zgodny z ustawą AML i zmniejsza ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej.
- Wiarygodność – Wyszukanie realizowane w Skanerze iAML następuje w czasie rzeczywistym, przez co oferuje rzetelność sprawdzania.
- Aktualność – Wszystkie bazy w Skanerze iAML są na bieżąco aktualizowane i weryfikowane przez grupę moderatorów baz danych.
- Kompleksowość – Listy restrykcyjne dostarczają kompletnych informacji potrzebnych do przeciwdziałania praniu pieniędzy.
- Spójność – Rozproszone dane ze źródeł publicznych (komercyjnych i bezpłatnych) są połączone w jednym zharmonizowanym rozwiązaniu.